Güçlü Ekonomi Mutluluk Getirir

Çukurova GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olması gerektiğini vurgulayarak, güçlü ve sağlam bir ekonominin huzur ve refahı sağlayıp, ‘mutlu toplum’u yaratacağını söyledi. Sakarya, “Yeni yatırımlarla istihdamı arttırıp, ülke ekonomisinin büyümesi için çalışacağız” dedi.
Bu haber 2017-01-05 10:05:59 eklenmiş ve 20162 kez görüntülenmiştir.

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Sakarya, yeni yılda yeni yatırımlara ağırlık verip, Türkiye’de ve bölgede istihdamı arttırarak, ülke ekonomisinin büyümesi için çalışacaklarını söyledi.

‘YERLİ MALI’ ÇAĞRISI

Başbakan Binali Yıldırım, aynı zamanda da ‘Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı’ da olan Ömer Faruk Sakarya’nın da aralarında bulunduğu TÜGİK heyetini, Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Ziyarette Çukurova GİAD Yönetim Kurulu Üyesi Efsun Tekyeten ve dernek üyesi Gökmen Keser de hazır bulundu. Başbakan Yıldırım, genç işadamlarına ‘yerli malı’ kullanımı çağrısında bulundu. 

GELECEĞİN TEMİNATISINIZ

Genç işadamlarının yaptıkları yatırım, sağladıkları istihdamla Türkiye’nin gücüne güç kattığını anlatan Yıldırım, “Sizlerin dünya pazarlarıyla entegrasyonu derinleştikçe, sanayi dönüşümümüz çok daha kolaylaşıyor, girişimciler kazanıyor, ülke kazanıyor” dedi. Genç işadamlarının Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğunu vurgulayan Yıldırım, dünya ile rekabet edecek altyapının sağlanıp, Ar-Ge çalışmalarına daha fazla önem verilmesini istedi.

AKIL TERİNE YATIRIM YAPACAĞIZ

Binali Yıldırım, genç işadamlarına şu tavsiyelerde de bulundu; “Herkesin yaptığı işi yaparsanız orada bir adım öne geçemezsiniz. Bir adım öne geçmenin yolu; akıl teriyle alın terini birleştirmektir. Türkiye bundan sonra akıl terine yatırım yapacak, alın teri zaten var. Fark yapmak istiyorsak, bir adım öne geçmek istiyorsak akıl terine daha fazla yatırım yapacağız.” 

GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTI

Ziyareti değerlendiren Çukurova GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, “Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, bu ziyaretimizde bizlerin gücüne güç kattı. Bizler, işadamları olarak refah ve huzur için ekonomimizin de çok iyi olmasını arzu ediyoruz. Çünkü iyi ekonomi huzuru getirir, refahı getirir, mutlu toplumu getirir. Güçlü ekonomi için çabalayan devletimizin ve milletimizin bizlerden beklentileri doğrultusunda yeni yılda yeni yatırımlara yönelip, istihdamı artıracak, ülke ekonomisinin büyümesi için çalışacağız” dedi. 

ETİKETLER : çukurova giad ömer faruk sakarya ekonomi refah toplum mutluluk yatırım istihdam binali yıldırım tügik çankaya efsun tekyeten
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EKONOMİ haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Adres Gazetesi sanalbasin.com üyesidir
© Copyright 2016 Adres Gazetesi.Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım Www.OlivinAjans.com Turan KAYĞUSUZ Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
RÖPORTAJ
Ali Peker
Süleyman MANGU
EMİNE BARDAK
SİNA YAĞMUR
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi