Senin Kelimen Ne?


Bu makale 2017-09-08 19:43:24 eklenmiş ve 155 kez görüntülenmiştir.
Nurgül Koçak

Hayatın tılsımı üzerine yazılmış binlerce makale, sohbet , araştırma... Hepsinden azar azar, bazen de geç kalmışlığımızı farkedip hünharca dalıyoruz içlerine...

Bu kadar bilginin, ulaşılabilirliğin hadsiz , hudutsuz giden düzeni içerisinde aslında her bilgi fayda sağlayacağı doğru kişiyi arıyor... Peki hiç düşündünüz mü, bu kadar kişisel gelişim üzerine yazılan kitaplar, uygulamalar, kamplar, inzivalar, eğitimler derken biz hangisini alıp sindirmeye aslında ne kadar uygunuz?  Siz bunun cevabını kendi içinizde düşünedurun, belki de kendinize sorduğunuz doğru bir soru İle yörüngeden çıkarak doğru tarafa kayarsınız belli mi olur;)
Sevdiğim bir arkadaşımla yaptığımız keyifli bi öğle yemeği sohbetinde benimle paylaştığı çok özel ve belki de benim kendi cevabımı bulmamı sağlayacak güzel konulardan bahsettik.. Bunlardan en etkilendiklerim arasında  birazdan bahsedeceğim bir imgeleme yöntemi var…
Gelelim yönteme…Amerikalı ünlü kadın talk Show yapımcısı Oprah Winfrey'in kendisine ilham veren, hayatının manasını bulma yolunda ona zaman kazandıran bir kelime var... 'Delicious!' Türkçe'de lezzetli anlamına gelen bu kelime, Oprah Winfrey İçin hayatında sahip olmayı istediği herşey için öncelik sıralamasında listenin başını çekiyor… İş ve özel hayatında bunu kendine yaşam mottosu edinmiş ve dünyaca ünlü bir kadından bahsediyoruz… Görünüşe kalırsa Oprah doğru kelimesini bulmuş;) 
Peki sizin hayat yolculuğunuzdan tılsımlı kelimeniz hangisi?;)
Popüler Kültürsüzlerden Misiniz?
Çok hızlı değişen bir gündem deryasının içinde yaşıyoruz… Bakıldığında zamanda, insan kendi içinde bir anlaşmazlık halinde… Çok hızlı kabuk değiştiriyor, kolay vazgeçiyor olduk… Teknolojinin ağır cazibesin altında ezilen biz faniler olarak uzaylılar tarafından da yakında ele geçirilirsek hiç şaşırmayız… Şaka bir yana… Arkasından ne İle karşılaşacağımızı bilmediğimiz bir düzenin içerisinden ehliyetsizde araç kullananlar gibi bir hale dönüşüyoruz… Trendlerin belirleyicisi olmak İçin birbiri ile kıyasıya rekabet halinde olan insanoğlu İçin üretim de gelişim de son sürat devam ediyor… Haliyle bu kadar inovatif fikirlerin ortada cirit attığı ortamda yeni nesil meslek grupları mı dersiniz, çalışma hayatında farklılaşan profesyonellik anlayışı mı bilemem ama.. Görünen köyün kılavuzun bile aplikasyonun olduğu bi uzay çağında yaşarken trendlerin gerisinde kalmak sizi popüler kültürsüz yapabilir, ya da daha mı kültürlü?;)
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

Adres Gazetesi sanalbasin.com üyesidir
© Copyright 2016 Adres Gazetesi.Tüm hakları saklıdır. Bu yazılım Www.OlivinAjans.com Turan KAYĞUSUZ Tarafından Editlenmiştir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
RÖPORTAJ
Ali Peker
Süleyman MANGU
EMİNE BARDAK
SİNA YAĞMUR
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi